Zdraví, psychika a psychosomatika

Naše zdraví ovlivňuje významným způsobem kvalitu života, práci, vztahy, sport a rodinu. Mnoho zdravotních, fyzických, psychických nebo psychosomatických stavů je vyvoláno nadměrným stresem ve všech oblastech našeho života. Nemáme na nic čas, ani sami na sebe. Řešit komplikované stavy např. bolesti těla, úzkosti, špatnou náladu, stres apod. nás nutí chodit k lékaři a mít rychlou záplatu na naší bolest. Zvykli jsme si užívat různé antidepresiva, prášky na spaní, užíváme alkohol, drogy a bereme to jako běžnou součást naší léčby. 

Diagnostika zjistí přesné příčiny vašeho stavu, mnohdy je to souběh mnoha událostí, zvyklostí, vzorců a to nespraví pouze prášky. To už chce delší a systematickou práci, terapii a ta stojí čas. Tím neříkáme, že prášky jsou neefektivní, mají své místo a umí pomoci, jen si nezvyknout na ně a být více odpovědný za své zdraví a chování.

Každý z vás už zažil opakující se zdravotní stavy, které se vracejí. Tím, že nemáme čas nad tím moc přemýšlet, nám uniká podstata nemoci. Zastavte se a přemýšlejte, zjistíte, že hodně nemocí si vyléčíte sami. 
Osobnostní diagnostika

Osobnost se neustále vyvíjí,  posouvá, zdokonaluje. Součástí našeho těla je buněčná struktura, která zapisuje do své paměti mnoho důležitých informací. To vše nás pak v našem životě ovlivńuje, někoho méně, jiné více. Mnohdy nám to nedává žádnou logiku a my se ptáme proč?

Každý z nás má tímto dané určité vzorce chování. CMB tyto vzorce ukáže, propojí a najde příčiny obtíží. Mnohdy popisujeme oblasti, které jsou mimo naše standardní vnímání. Pak už záleží na každém z nás, jestli chceme tyto věci znát a něco s nimi udělat. To není lehké.

K tomu používáme osobnostní diagnostiku CMB - B složenou ze 4 modulů označených (B - basic), kterou můžeme doplnit o moduly CMB - H:

  1. Osobnost a její vývoj (B1).
  2. Zdraví a rozhodování (B2).
  3. Práce a změna (B3).
  4. Etika a stres (B4).

+

  1. Klíčové řídící orgány (H1).
  2. Pohybový aparát (H2).

CMB osobnost


Zdravotní diagnostika

Zdravotní CMB diagnostika popisuje základní oblasti našeho zdraví, stav těla, mysli, psychiku a psychosomatiku. Je dobrým pomocníkem v oblasti celostní medicíny, fyzioterapie, psychoterapie a jiných terapeutických procesů.

Přesně identifikuje, co nám chybí, jde po zdrojích obtíží a ukazuje účinné nástroje na řešení. Nenahrazuje klasickou medicínu a její fungování, ale pomáhá v celém procesu s uzdravením. Výzkumy ukazují jak výrazně ovlivňuje naše zdraví psychosomatika a psychika.

Diagnostika je označená jako CMB - H a je složená ze 2 modulů (H - health):

  1. Klíčové řídící orgány (H1).
  2. Pohybový aparát (H2).

Spustit diagnostiku.


Speciální zdravotní

Momentálně připravujeme a testujeme.

CMB speciál zdraví